Groundhog Day

Groundhog Day Türkçe’ye Bugün Aslında Dündü olarak çevrilen 1993 yapımı bu film eğer bir komedi izlemek isterseniz şans vermeye değecek türden.

Groundhog Day

Türkçe’ye Bugün Aslında Dündü olarak çevrilen 1993 yapımı bu film eğer bir komedi izlemek isterseniz şans vermeye değecek türden. Aynı günü sayısızca kez yaşayan biri daha… Phil için bu durumu daha kötü yapansa nefret ettiği bir günü yaşaması. Hava durumu spikeri olan Phil Connors, ekranlar karşısında eğlenceli bir kişiliğe sahipken kameralar çekildiğinde gerçek kişiliği olan kendini beğenmiş ve kibirli halini gözler önüne seriyor.

Phil, Pensilvanya’nın kırsal kasabalarından birine geleneksel Groundhog Day etkinlikleri için gönderilir. Bu etkinliklerde kasabalılar baharın gelip gelmediğini öğrenmek için bir kunduza danışır. Evet, yanlış duymadınız bir kunduza! Her sabah bu bunaltıcı güne uyanır. Bu esnada ekip arkadaşlarından biri olan  Rita’dan etkilenmeye başlar ve her gün onun sevdiği şeyleri öğrenerek ertesi gün Rita’yı etkilemenin peşine düşer. Hiçbir konuda gelişme olmazken Phil’in değiştirmesi gereken şeyin karakteri ve hayata bakış açısı olduğunu anlıyoruz.

Gözü kapalı öneriyorum izleyin ve benim yerime de gülün

FRAGMAN :