The Crown – İngiliz Monarşisi’nin Tarihi Olaylarına Odaklanan Sürükleyici ve Başarılı Bir Dizi

The Crown, dünyanın en popüler streaming platformlarından biri olan Netflix’in en ünlü ve en çok izlenen dizilerinden biridir. Dizi, İngiliz kraliyet ailesinin tarihi olaylarını konu alarak, II. Elizabeth’in hayatını ve hükümdarlığını anlatmaktadır.

1947’de evlenen II. Elizabeth ve Prens Philip’in hikayesiyle başlıyor. Dizi, II. Elizabeth’in tahta geçmesiyle birlikte hükümdarlığının ilk yıllarını, İngiliz monarşisinin modernleşmesini, siyasi krizleri, aile dramasını ve özel hayatını ele alıyor.

Dizinin büyük bir kısmı, II. Elizabeth’in tahtta kalışı boyunca yaşadığı olaylara odaklanmaktadır. II. Elizabeth, hükümdarlığı boyunca önemli olaylarla karşı karşıya kalmıştır. Bunlar arasında, İngiltere’nin yıkımına sebep olan Aberfan faciası, İngiliz hükümetinin 1960’larda önemli bir krize neden olan Profumo skandalı ve Margaret Thatcher ile gerilimli ilişkiler yer almaktadır.

Pasmanika The Crown - Netflix Dizi: İngiliz Monarşisi'nin Tarihi Olaylarına Odaklanan Sürükleyici ve Başarılı Bir Dizi
Pasmanika The Crown – Netflix Dizi: İngiliz Monarşisi’nin Tarihi Olaylarına Odaklanan Sürükleyici ve Başarılı Bir Dizi

Dizinin başarısı, oyunculuk performansları ve dönemin tarihsel detaylarının doğruluğu ile sağlanmıştır. Başarılı oyunculuk performansları sayesinde, II. Elizabeth, Prens Philip, Prenses Margaret, Winston Churchill, Margaret Thatcher gibi tarihi figürlerin canlandırılması oldukça etkileyici bir şekilde gerçekleşmiştir.

Üç sezon boyunca 30’dan fazla ödül kazanmıştır. Dizi, 2020 yılında Beş Altın Küre ödülü kazandı.

Tarihi olayları anlatan, sürükleyici ve oyunculuk açısından oldukça başarılı bir dizi. İngiliz monarşisinin modernleşmesini ve kraliyet ailesinin özel hayatını anlatarak izleyicileri ekrana kilitlemektedir.

The Crown, izleyicileri İngiliz tarihine dair sürükleyici bir yolculuğa çıkarıyor. İngiliz monarşisi, siyasi krizleri, aile draması ve özel hayatı ile izleyicileri ekrana bağlıyor. Başarılı oyunculuk performansları ve tarihsel detayların doğruluğu, diziye pek çok ödül kazandırmıştır. The Crown, tarihe ilgi duyan herkesin izlemesi gereken bir yapım.

Dizi’nin sezon fragmanlarını aşağıda bulabilirsiniz. Diziyi izlemek için Netflix dijital platformlarından rahatlıkla izleyin. Dizi’nin yeni sezon haberleri için sosyal medya hesaplarından bilgi alabilirsiniz.

Her türlü soru, görüş, öneri ve şikayetlerinizi iletişim bölümünden iletebilirsiniz.

The Crown 1. Sezon Fragmanı

The Crown 2. Sezon Fragmanı

3. Sezon Fragmanı

4. Sezon Fragmanı

5. Sezon Fragmanı